wernisaż art. plast. Janusza Halickiego

 

Dnia 26 października 2012 r. w galerii naszego Ogniska, dzięki inicjatywie i życzliwości pani art. plast. Jadwigi Krawczyk-Halickiej, odbył się wernisaż prac art. plast. Janusza Halickiego – jednego z bardziej cenionych wrocławskich twórców, mistrza plastikorytu i ekslibrisu, grafika, malarza – wieloletniego pedagoga i dyrektora Ogniska.
Wystawę otworzył dyrektor Ogniska; Maciej Siciński dziękując pani Jadwidze Halickiej za obecność, a także za to, że wciąż przybliża nam sylwetkę pana Janusza, opowiadając o Nim, o Jego pracy twórczej, o Jego niezłomnej wierze w drugiego człowieka i przyjaźni z nim.
Na wystawie zaprezentowane zostały grafiki, druk wklęsły – w pokazie slajdów na murach budynku, plastikoryty i rysunki – w galerii i pracowni malarstwa. Wernisaż wzbogacony został recitalem naszego byłego pedagoga art. plast. Ewy Barskiej.
Piątkowy wernisaż upłynął nam w atmosferze zadumy i wzruszenia, wspólnie z zaproszonymi gośćmi: min. prof. ASP; Janem Kukułą, Jego żoną Danutą, z panią Jolantą Mandzios, żoną Dziekana ASP prof. Christosa Mandziosa oraz z byłymi nauczycielkami art. plast. Joanną Domaszewską i art. plast. Ewą Barską, przeżywaliśmy już drugą rocznicę śmierci artysty – Jego twórczość pozostaje wciąż nam droga i bliska.

fot.  Ryszrd Pajączek, Jadwiga Czyżak